Policjanci spotkali się z seniorami w raciborskim klubie osiedlowym ,,Itaka” [ZDJĘCIA]

Policjanci przybliżali seniorom zasady bezpieczeństwa.

Wczoraj (09.10) w Klubie Osiedlowym ,,Itaka” odbyła się debata z Seniorami. Policjanci skorzystali z zaproszenia Polski ego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego koło ,,Śródmieście”. Kwestie związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, przybliżenie aplikacji Moja Komenda były tematami przewodnimi wczorajszej debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- Możesz mieć na nie wpływ”. Ponadto stróże prawa wysłuchali opinii zgromadzonych dotyczących bezpieczeństwa w mieście. Moderatorem debaty była asp. Edyta Mazur.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek wraz z towarzyszącymi mu raciborskimi policjantami w tym przedstawicielem drogówki mł. asp. Piotrem Bednarskim, dzielnicowym asp. szt. Krzysztofem Kalinka spotkali się wczoraj w Klubie Osiedlowym ,,Itaka” przy ulicy Pracy w Raciborzu aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie i narzędziach, jakie mogą zostać wykorzystane w zwiększeniu jego poczucia i aktywizowania lokalnych społeczności.

- reklama -

Swoje wystąpienie Komendant rozpoczął od scharakteryzowania struktury jednostki oraz przybliżył sylwetkę dobrze znanego wszystkim zgromadzonym dzielnicowego obecnego na miejscu. Ponadto asp. Edyta Mazur wspólnie z kom. Mirosławem Szymańskim wytłumaczyli jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jaki jest sposób realizacji zgłaszanych za jej pośrednictwem zagrożeń. Podkreślili, że KMZB jest narzędziem prostym w obsłudze i zachęcali słuchaczy do korzystania z niej. W ten właśnie sposób będą mogli aktywnie włączyć się w tworzenie bezpieczeństwa i eliminować zauważone zagrożenia. W swoim przemówieniu mł. insp. Krzysztof Żołądek zaznaczył, że policjanci mają duże rozeznanie dotyczące niebezpieczeństw występujących w powiecie raciborskim, jednakże informacje, które zostaną przekazane przez mieszkańców na pewno poszerzą ich wiedzę i będą wykorzystane w planowaniu służb. W tym miejscu zaproponował zgromadzonym łatwy i szybki kontakt z odpowiednim dla danego rejonu dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej Moja Komenda. Udział dzielnicowych w spotkaniach ze społecznością lokalną ma za zadanie przybliżenie funkcji dzielnicowego w społeczeństwie w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej nas”.

Ponadto przedstawiciel drogówki omówił zagrożenia występujące na drogach, szczególnie te zachodzące w relacjach kierujący-pieszy. Podkreślono, jak ważnym jest to, aby być widocznym na drodze i zachęcił do noszenia elementów odblaskowych, które nawet 5-krotnie zwiększają widoczność pieszego. Opaski odblaskowe zostały wręczone wszystkim chętnym słuchaczom debaty, którzy wyrazili chęć ich otrzymania.

Wizyta w Klubie Osiedlowym zakończyła się dyskusją, podczas której słuchacze przekazywali mundurowym swoje uwagi i sugestie na temat zaobserwowanych zagrożeń oraz dopytywali o sposoby radzenia sobie z nimi zgodne z przepisami.

Warto podkreślić, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego jest priorytetem dla policjantów, jak i władz lokalnych samorządów. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację debaty oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo.

publ.: /EmZet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here