Ratusz organizuje konsultacje w sprawie likwidacji azbestu

0
W raciborskim magistracie jest wakat podinspektora

Ochrona środowiska jest jedną z najważniejszych spraw, którą zajmuje się polski samorząd. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy wiąże się ona jednocześnie z troską zdrowie mieszkańców. Kwestią, która ma duży wpływ na stan naszych dróg oddechowych jest likwidacja azbestu.

Czym jest azbest?
To nazwa zarezerwowana dla określonych grupo mineralnych, które mają postać włókien, których stosunek długości do średnicy włókna wynosi co najmniej 100 do 1. Szkodliwość azbestu potwierdzają badania naukowe. Według specjalistów jest on przyczyną takich chorób jak: pylica azbestowa, choroby opłucnej, rak oskrzeli, jajnika, nerek czy krtani. Od 1997 roku w Polsce mamy zakaz wprowadzania na teren naszego kraju wyrobów zawierających azbest.

- reklama -

Działania Raciborza
– Od 7 stycznia prowadzimy w związku z działaniami mającymi na celu likwidację odpadów zawierających ten niebezpieczny surowiec nabór do projekt grantowego o nazwie „Poprawa stanu środowiska naturalnego w mieście Racibórz poprzez oczyszczenie miasta z odpadów zawierających azbest” – czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

Spotkania z mieszkańcami
Urząd z uwagi na nabór wniosków do projektu grantowego „Poprawa stanu środowiska naturalnego w mieście Racibórz poprzez oczyszczenie miasta z odpadów zawierających azbest” zaplanował dwa spotkania informacyjno – konsultacyjne dla zainteresowanych mieszkańców w ramach których omówiona zostanie procedura oraz zapewniona zostanie pomoc w wypełnianiu wniosków. Magistrat zaprasza na spotkania, które odbędą się w Sali Kolumnowej na pierwszym piętrze Urzędu Miasta przy Batorego 16 stycznia o godzinie 17:30 oraz 29 stycznia o godzinie 16:00

/UM, oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here