Lżejszy od fotografii, czyli o Grzegorzu Ciechowskim w raciborskiej bibliotece

0

To nie koniec noworocznych niespodzianek. Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie z prezenterem radiowej Trójki, Piotrem Stelmachem, które odbędzie się już w sobotę 19 stycznia o godzinie 18:00. Dziennikarzowi towarzyszyć będzie muzyk zespołu Republika – Leszek Biolik. Razem opowiedzą o legendzie polskiej muzyki – Grzegorzu Ciechowskim. 

Piotr Stelmach to dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia, gdzie prowadzi znane audycje m.in.: Myśliwiecka 3/5/7, Polski Top Wszech Czasów, Akademia rozrywki, Muzyczna poczta UKF oraz Program alternatywny. Wielbiciel wszystkiego co odbiega od głównego nurtu muzyki. Był współorganizatorem festiwalu Off Festival oraz serii koncertów Męskie Granie. W czerwcu 2018 roku ukazała się jego pierwsza książka Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim.

- reklama -

Leszek Biolik jest znany przede wszystkim ze współpracy z ostatnim składem zespołu Republika, z którym nagrał m.in. album „Siódma pieczęć”. Związany muzycznie m.in. z zespołami Wilki, Maanam czy T Love.

Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim – to portret ikony polskiego rocka, wokalisty zespołu Republika. Redaktor radiowej Trójki prowadzi swoją opowieść od 2001 roku, od  wiadomości o nagłej śmierci Ciechowskiego i cofa się do kolejnych etapów kariery i życia osobistego artysty, aż po dzień narodzin. 

/MiPBP, oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here