„100 patriotów” – Paweł Okulowski i jego wystawa na Zamku [ZDJĘCIA]

0

„100 patriotów” to temat obszernego cyklu zdjęć, w którym Paweł Okulowski prezentuje portrety mieszkańców Raciborza oraz ich wypowiedzi na temat patriotyzmu.

Temat projektu wpisuje się w „100 lat Niepodległej”, co podkreślał autor w cytacie Muńka Staszczyka promującej wernisaż: „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Nie deptać flagi i nie pluć na godło”.

- reklama -

Podczas wernisażu głos zabrała dyrektorka Agencji na Zamku Mariola Jakacka, która podkreśliła, że wystawa to pierwsze wydarzenie jakie organizowane jest w ramach obchodów 10-lecia Agencji na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Paweł Okulowski w swojej wypowiedzi zaakcentował, że wielu obecnych na sali oraz tych, którzy znaleźli się na fotografiach zna osobiście od dawna. Tematem zainspirowała go Anna Jegerska-Michalska a w samym projekcie szukał odpowiedzi na to, czym jest dla mieszkańców naszego regionu patriotyzm. Do sesji fotograficznych i krótkich wywiadów zapraszał ludzi z najbliższego otoczenia, znajomych, przyjaciół oraz obcych ludzi, których szukał również przez facebooka.

 

 

Sala wystawiennicza na zamku pękała w szwach. Pojawili się na wystawie znajomi, miłośnicy fotografii oraz wielu tych, którzy stali się bohaterami ze zdjęć.  Wystawę, której wernisaż odbył się 15 stycznia w domu książęcym na Zamku Piastowskim można będzie zwiedzać do końca lutego.

Ireneusz Burek

fot. Zuzanna Sczyrba, Ireneusz Burek – Raciborski Klub Fotograficzny „w kadrze”

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here