Judyta Pisarczyk w RCK – co jeszcze w ten weekend?

Judyta Pisarczyk Quartet w Raciborskim Centrum Kultury
Judyta Pisarczyk Quartet w Raciborskim Centrum Kultury

Judyta Pisarczyk Quartet w Raciborskim Centrum Kultury, Zlot Browarów Rzemieślniczych na Zamku Piastowskim, Koncert Kolęd w Kuźni Raciborskiej czy Noworoczny Koncert Prezydenta i Starosty w RCK – sprawdź, co odbędzie się w najbliższy weekend.

26 stycznia o godz. 18:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na występ niezwykle utalentowanej i utytułowanej wokalistki jazzowej, raciborzanki, laureatki Grand Prix Ladies Jazz Festival 2017 – Justyny Pisarczyk wraz z zespołem. Artyści zaprezentują kilka kompozycji z amerykańskiego modern jazzu z lat 60. i 70., m.in. Herbiego Hancocka i napisane w podobnym duchu własne utwory Judyty Pisarczyk.

- reklama -

Judyta Pisarczyk to studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Komponuje, pisze teksty. W lipcu 2017 zdobyła Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Urszula Dudziak, przewodnicząca jury, tak określiła Judytę po jej konkursowym występie na Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017: „Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej.”

Częścią nagrody Grand Prix Ladies’ Jazz Festival było nagranie koncertowej płyty w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Płyta została wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 16 marca bieżącego roku. Album cieszy się pozytywnymi recenzjami, bardzo ciepło napisali o nim między innymi Piotr Bielawski (Ether Jazzu), Dionizy Piątkowski (Era Jazzu), Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life).

We wrześniu 2017 Judyta zdobyła III miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Wokalistka była gościem audycji „Noc z Jedynką” prowadzonej przez Adama Dobrzyńskiego w Programie 1 Polskiego Radia. Pojawiła się też między innymi w Autorskiej Audycji Krystyny Stańko w Radiu Gdańsk oraz w audycji Piotra Barona „LP Trójka”. Jan Ptaszyn Wróblewski kilkukrotnie zaprezentował autorskie utwory Judyty podczas swojej audycji „Trzy kwadranse jazzu”. 12 i 13 maja 2018 roku Judyta Pisarczyk wystąpiła na dwóch koncertach u boku Bobby’ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella. 20 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni supportowała Dee Dee Bridgewater na Ladies’ Jazz Festival. W listopadzie zdobyła wyróżnienie na XI Novum Jazz Festival w Łomży. Występowała na wielu scenach, m.in. w Narodowym Forum Muzyki, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Filharmonii Opolskiej, Harris Piano Jazz Bar, Piec’ Art Acoustic Jazz Club, Vertigo Jazz Club.

W skład zespołu Judyta Pisarczyk Quartet wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Wrocławiu, uznani muzycy, laureaci konkursów jazzowych, występujący m.in. z takimi artystami i zespołami jak Michał Martyniuk, Jan Kantner Quartet, Chojnacki/Miguła Contemplations, Kuba Lechki Quintet. Judyta Pisarczyk Quartet wykonuje zarówno oryginalne kompozycje wokalistki jak i własne aranżacje standardów jazzowych i innych wyjątkowych z punktu widzenia muzyków utworów.
Skład:
Judyta Pisarczyk – wokal
Filip Miguła – fortepian
Bartłomiej Chojnacki – kontrabas
Jakub Lechki – perkusja

judyta pisarczyk

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here