
W styczniu maluchy lepiły bałwany, brały udział w sesji fotograficznej, budowały domy z kartonu i występowały dla dziadków.
Dla dzieci z Raciborskiego Centrum Kultury styczeń obfitował w liczne wydarzenia. Przede wszystkim powstała czwarta grupa Fiku-miku – grono Fikusiów powiększyło się o kolejne 20 maluchów.
Gdy pojawił się długo wyczekiwany śnieg, rodzice zorganizowali dzieciom wspólne zjazdy i wyścigi na sankach w ogrodzie Strzechy. Było lepienie bałwana małego i wielkiego. 8 i 9 stycznia Fikusie miały prawdziwą sesję fotograficzną. Styczniową atrakcją okazało się kartonowe szaleństwo, podczas którego maluchy wymyślały najprzeróżniejsze domki, garaże, a nawet pociąg z jeżdżącymi wagonami. Wszystkie cztery grupy miały zajęcia plastyczne oraz warsztaty z ciastoliną. 18 stycznia maluchy uczciły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci z dwóch grup Fiku 2 przygotowywały się intensywnie do występu na Dzień Babci i Dziadka. Młodsze grupy również zapoznały się ze sceną.
fot. Fiku-miku
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia







![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)


![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




