PKP chce zamknąć przejazd kolejowy na Łąkowej

1

Informacja o planach PKP PLK związanych z zamknięciem przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Łąkowej niepokoi radnych powiatowych, w tym Artura Wierzbickiego. Rajca poruszył temat na ostatniej sesji Rady Powiatu Raciborskiego w kontekście przebudowy ulic Łąkowej i Kościuszki, a także ogólnej organizacji ruchu w tym rejonie.

W tym roku ma się odbyć zapowiadany od dawna remont Łąkowej i Kościuszki. Tymczasem PKP nie kryje, że poważnie myśli nad likwidacją przejazdu kolejowego. Miałoby do tego dojść w związku z inwestycją będącą jednym z zadań w projekcie o nazwie „Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle – Chałupki (granica państwa)”. Koszt całego projektu to blisko 3,5 mln zł. Został już wybrany wykonawca – to firma z Warszawy.

- reklama -

Zdaniem Artura Wierzbickiego, na co dzień pracownika Rafako, utrudniłoby to życie kierowcom. – Czy władze powiatu rozmawiają w tej sprawie z PKP? – dopytywał rajca Platformy Obywatelskiej, wspominając przy okazji o tak ważnych zadaniach, jak m.in. przebudowa wiaduktu przy ulicy Eichendorffa, który miałby zostać pogłębiony.

Starosta Grzegorz Swoboda obiecał, że na pytania szczegółowo odpowie na piśmie.

/eu, fot. google maps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here