Polsko-hiszpańska współpraca w raciborskiej Osiemnastce [ZDJĘCIA]

0
Polsko-hiszpańska współpraca w raciborskiej Osiemnastce

Uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie czytania i pisania w języku angielskim, poznawania różnic i podobieństw kulturowych oraz nawiązania nowych zagranicznych przyjaźni.

To już szósty rok współpracy z hiszpańską szkołą Tello Tellez w Palencii, z którą SP18 zaprzyjaźniła się jeszcze za czasów wymiany Comenius. Obecny projekt e-Twinning „Pen Pals Across Europe” to wymiana korespondencji między naszymi uczniami i ich hiszpańskimi rówieśnikami. Podczas realizacji projektu, w którym uczestniczą 43 polsko-hiszpańskie duety, uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie czytania i pisania w języku angielskim, poznawania różnic i podobieństw kulturowych oraz nawiązania nowych zagranicznych przyjaźni.

- reklama -

W pierwszym półroczu współpracy wysłane zostały dwa z pięciu zaplanowanych listów – recenzja ulubionej książki oraz kartka bożonarodzeniowa. – Wszystkie listy, zarówno nasze jak i naszych zagranicznych partnerów, wyróżniały się nie tylko treścią, lecz również kreatywnością i pomysłowością wykonania – podkreśla szkoła. Do każdego listu uczniowie dołączali własnoręcznie wykonany drobny upominek.

Już na początku drugiego półrocza uczestnicy projektu wymienią się swoimi ulubionymi przepisami kulinarnymi, natomiast po feriach zajmą się pisaniem kartki wielkanocnej. Podczas ostatniego zadania zaplanowanego na ten rok szkolny uczniowie będą mieli okazję opisać swój tydzień w formie komiksu lub kolażu.

Nad poprawnością językową podczas oraz realizacją projektu czuwają nauczycielki języka angielskiego: Magdalena Podhajska, Ewa Folęga i Aldona Piszczan.

SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here