Doczekamy się SOR-u na Gamowskiej? Jest decyzja ministerstwa

Na wczorajszej (29.01) sesji rady powiatu, starosta Grzegorz Swoboda z dumą ogłosił zebranym, że jest decyzja w sprawie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla raciborskiego szpitala.

W na głos przeczytanym piśmie z Ministerstwa Zdrowia, które starosta otrzymał od Ryszarda Rudnika, zawarta jest informacja, że wniosek o budowę SOR-u w Raciborzu pozytywnie przeszedł ocenę formalną. Chciałoby się rzec: no w końcu! Wcześniej wniosek, jako jedyny w Polsce, został odrzucony ze względu na braki formalne. Sytuacja ta była tematem dyskusji w październiku 2018 roku. Goszczący wtedy w Raciborzu (na zaproszenie ówczesnego kandydata na prezydenta, Dariusza Polowego) wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, wyraził opinię, że odrzucenie wniosku przez jego braki formalne jest wynikiem złego zarządzania lecznicą na Gamowskiej. *Więcej o tym przeczytasz w naszym materiale TU

- reklama -

Teraz włodarzom powiatu i szpitalowi pozostało czekać na przelew. Warto jednak zauważyć, że środki programowe na ten cel w resorcie zdrowia są na wyczerpaniu. Nie wiadomo kiedy można spodziewać się ministerialnych pieniędzy, jednak G. Swoboda ma nadzieję, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Inwestycja warta jest 8 mln złotych.

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here