Głubczyce: Był tak pijany, że policjanci musieli mu pomóc w wyjść z samochodu

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego
Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 prom. alkoholu w organizmie.

35-letni mieszkaniec gminy Głubczyce podczas kontroli drogowej „wydmuchał” ponad 3,5 promila. Kierujący był tak pijany, że policjanci musieli pomóc mu wyjść z samochodu.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielny (03.02) wieczór. Tuż po godzinie 18:00, policjanci z drogówki zobaczyli nieoświetlony pojazd poruszający się w rejonie Ratusza Miejskiego. Na dodatek w dwóch przednich oponach pojazdu nie było powietrza. Policjanci po zatrzymaniu osobowego mercedesa zastali za kierownicą mocno nietrzeźwego 35-latka. Mężczyzna miał problemy z wyjściem z pojazdu, a badanie na obecność alkoholu pokazało 3,5 promila w organizmie kierowcy.

- reklama -

Kierowcą grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!

publ.: EmZet

KPP Głubczyce

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here