120 tys. zł dla dzieci zabitych w Karwinie górników

Śląski Urząd Wojewódzki podjął decyzję w sprawie zasiłków dla dzieci górników, którzy zginęli w Karwinie.
Radni Sejmiku Województwa Śląskiego zagłosowali za przeznaczeniem 120 tys. zł na zasiłki dla dzieci górników – ofiar katastrofy w czeskiej kopalni w Karwinie.

„W pracę górnika jak w żadną inną wpisane są dramaty, które doświadczają rodziny górników i są cząstką naszej zbiorowej, tragicznej pamięci. Dzieje górnictwa to także karta heroicznego wysiłku ratujących i solidarności z ofiarami, poszkodowanymi i ich rodzinami. Pomoc, której udzielamy dzieciom ofiar katastrofy w Karwinie, to nasz moralny obowiązek wobec górników, którzy zginęli” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, z którego inicjatywy wpisano tę formę pomocy do uchwały budżetowej.

- reklama -

Zgodnie z uchwałą, w budżecie Województwa Śląskiego zabezpieczono 120 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci ofiar wypadku w kopalni ČSM Stonava w Karwinie w Republice Czeskiej. Środki finansowe przeznaczone na wypłatę zasiłków celowych będą przekazane na podstawie umów zawartych pomiędzy Województwem Śląskim a gminami, w których mieszkają rodziny ofiar wypadku. Są to Gliwice, Goleszów, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Zabrze oraz Bieliny w województwie świętokrzyskim.

20 grudnia 2018 roku w kopalni ČSM Stonava w Karwinie w wyniku wybuchu metanu zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków.

EmZet

#UW

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here