Mammobus zawita do Raciborza. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz poddać się bezpłatnemu badaniu

0
Każda kobieta po 50 roku życia, ma prawo do bezpłatnej mammografii. fot.: pixabay.com

Nowotwory to grupa strasznych chorób, które zbierają chyba największe żniwo w nowoczesnym społeczeństwie. Dramatyczny wzrost zachorowalności na raka wiązany jest przez wielu naukowców z przemianami cywilizacyjnymi, z jakimi mają do czynienia społeczeństwa rozwinięte.

Nowotwór, na który chorują najczęściej kobiety, to rak piersi.

- reklama -

Nowotwór piersi atakuje w ponad jednej piątej wszystkich przypadków raka, na które chorują kobiety.

Aż 13 procent z kobiet, które zachorowały na nowotwór piersi umiera.

To około 6000 kobiet w Polsce.

Statystyki zmieniają się, ale jedno jest niezmienne. Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny

Dlatego serdecznie zapraszamy na badania organizowane przez Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, który organizuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla mieszkanek Raciborza w wieku 50-69 lat (tzn. urodzonych w latach 1950-1969), przy ul. Opawskiej 124 (parking przy Aptece Pod Różami) w dniach 21, 22 i 25 lutego 2019 r.

Szczególnie serdecznie zapraszamy panie, które w tym roku obchodzą 50 urodziny (bez względu w którym miesiącu!), czyli te, które po raz pierwszy mają możliwość wykonać bezpłatne badanie w ramach Programu Profilaktycznego.

Na badania nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani żadnego rodzaju zaproszenie. Badania mają charakter całkowicie bezpłatny!

Panie nie muszą rejestrować się telefonicznie. Bez znaczenia jest również Wasz adres zamieszkania czy zameldowania. Wystarczy przyjść do mammobusu z dowodem osobistym w wybranym przez siebie dniu.

To niezwykle ważne, żeby się przebadać. Wcześnie wykryty rak piersi to olbrzymia szansa na życie, a mammografia to badanie, którego skuteczność nie jest kwestionowana przez uznane autorytety medycyny. W Raciborzu zgłaszalność do programu przesiewowego wynosi tylko 38%. Czas to zmienić i nie dać rakowi wygrać.

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here