Primator Opavy z wizytą u prezydenta Dariusza Polowego.

Primator Opavy złożył kurtuazyjną wizytę w raciborskim magistracie

Wczoraj (06.06) w Urzędzie Miasta Racibórz gościł z kurtuazyjną wizytą Primator miasta Opavy Tomáš Navrátil. Podobnie jak Prezydent Raciborza włodarz naszego czeskiego miasta partnerskiego jest na początku swojej pierwszej kadencji sprawowania urzędu.

W trakcie spotkania obaj samorządowcy zadeklarowali chęć kontynuacji projektów rozpoczętych w latach poprzednich. Warto przypomnieć, że współpraca Raciborza z Opavą ma już długą tradycję, a wśród realizowanych projektów można znaleźć przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, gospodarczym, turystycznym i edukacyjnym.

- reklama -

W trakcie wizyty Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wyraził zainteresowanie czeskimi rozwiązaniami z zakresu utrzymania zieleni miejskiej. Zwrócił uwagę m.in. na palmy w donicach, zdobiące Opavę. Z kolei Primator Navrátil był zainteresowany funkcjonowaniem naszego aquaparku. W poruszonych kwestiach miasta będą się konsultować i wspierać na poziomie specjalistów. Obie strony zapewniły wzajemną chęć rozwoju dobrych, partnerskich relacji.

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here