Szkolenie koordynatorów programu „Trzymaj Formę!” w powiecie raciborskim

0
Szkolenie koordynatorów szkolnych XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt.
Szkolenie koordynatorów szkolnych XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt. "Trzymaj Formę!" w powiecie raciborskim

W powiecie raciborskim do realizacji programu promującego zasady aktywnego stylu życia przystąpiły 23 szkoły podstawowe.

6 lutego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu odbyło się szkolenie dla koordynatorów szkolnych XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod nazwą „Trzymaj Formę!”. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

- reklama -

Program „Trzymaj Formę!” realizowany jest w szkołach podstawowych w klasach V-VIII oraz w obecnych klasach III gimnazjalnych. W powiecie raciborskim do realizacji programu w roku szkolnym 2018-2019 przystąpiły 23 szkoły podstawowe. Uczestników szkolenia przywitała Karina Talabska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu.

Na zorganizowanym szkoleniu dla koordynatorów szkolnych został przedstawiony „Raport z ewaluacji programu „Trzymaj Formę!” na przykładzie Szkoły Podstawowej im. Josepha von Eichendorffa z dotychczasowymi klasami gimnazjum w Grzegorzowicach, który zaprezentowała Grażyna Kwiecień – nauczyciel wychowania fizycznego i jednocześnie koordynator szkolny programu. Podsumowano także realizację XII edycji programu „Trzymaj Formę!” oraz przedstawiono założenia XIII edycji programu w roku szkolnym 2018/2019. – W XII edycji w roku szkolnym 2017-2018 z uzyskanych 27 raportów ze szkół wynika, że w programie uczestniczyło 2021 uczniów oraz 482 rodziców – mówi Lucyna Kurzydem koordynator powiatowy programu, starszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Na szkoleniu koordynatorzy szkolni otrzymali materiały edukacyjne, które gwarantują szybki dostęp do niezbędnej w trakcie realizacji programu wiedzy. Dodatkową inicjatywą realizowaną w ramach Programu jest ogólnopolski Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

Organizatorami Programu są Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Program realizowany jest od 2006 roku. W roku 2009 „Trzymaj Formę!” został wpisany do oficjalnego rejestru działań promujących prozdrowotny styl życia prowadzonego przez Europejską Platformę ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia. W 2014 r. program został uhonorowany Godłem „Teraz Polska”. Dotychczas zrealizowano już dwanaście edycji. Dodatkowe informacje na temat realizacji programu można uzyskać na stronie trzymajforme.pl/start-16.

fot. PSSE Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here