Prezydent Polski Andrzej Duda pisze do redakcji raciborz.com.pl

0

„Zwracam się do Państwa w sprawie o wielkim znaczeniu społecznym” – pisze do redakcji raciborz.com.pl, Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Polski pisze do nas w swoim liście, o zainicjowanej przez niego nowelizacji Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. – Suwerenna, demokratyczna Rzeczpospolita Polska nie może ignorować zjawiska tzw wykluczenia prawnego. Jest ono groźna dla trwałości naszej narodowej wspólnoty i godzi w fundamentalne zasady konstytucyjne, takie jak sprawiedliwość społeczna czy równość wszystkich obywateli wobec prawa – zwraca uwagę w liście Andrzej Duda. – Zasadniczym celem tych nowelizacji jest dobro obywateli i umocnienie ich zaufania do własnego państwa – dodaje.

- reklama -

Prezydent Duda pochyla się w liście nad losem i sytuacją osób, których nie stać na opłacenie usług prawniczych, a co za tym idzie, wskazuje na ich gorsze położenie, które należy bezzwłocznie zmienić. Wprowadzone przez niego zmiany legislacyjne spowodują, że wiele osób, których na taką pomoc prawną do tej pory nie było stać, od teraz będą mogły z niej skorzystać. Głowie Państwa zależy, aby ten fakt jak najbardziej nagłośnić.

– Chciałbym prosić Państwa, aby zechcieli Państwo włączyć się w nagłośnienie i promowanie możliwości, jakie niesie znowelizowana Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. […] Mam nadzieję, że będą Państwo chcieli ten system współtworzyć, biorąc aktywny udział w akcji informacyjnej – zwraca się prezydent w liście.

Ponadto podkreśla on, jak ważna jest to sprawa dla Polski i Polaków, dla umocnienia społecznej spójności i sprawiedliwości.

Prezydent Polski – Andrzej Duda – zwraca się z prośbą do redakcji raciborz.com.pl

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here