Rydułtowy: Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście

0
78-letni rowerzysta z obrażeniami w postaci złamania kości podudzia został przetransportowany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. fot.: pixabay.com

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Rydułtowach. W zderzeniu z osobowym renault ucierpiał 78-letni rowerzysta. Za spowodowanie wypadku kierującemu samochodem grozić może do 3 lat więzienia.

W sobotę około godziny 9.50 wodzisławscy policjanci zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w Rydułtowach na ulicy Ofiar Terroru. Z uczestnikami zdarzenia ustalono, że kierujący pojazdem marki Renault Clio jadąc w kierunku ulicy Bema nie zachował szczególnej ostrożności i podczas wykonywania skrętu w lewo na parking sklepu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się chodnikiem w kierunku ulicy Sobieskiego. W wyniku zdarzenia, 78-letni rowerzysta z obrażeniami w postaci złamania kości podudzia został przetransportowany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Zarówno poszkodowany jak i 59-letni kierowca renault byli trzeźwi. Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie, które ma na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia.

- reklama -

publ.:EmZet
KPP Wodzisałw

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here