Motylogion, czyli Natalia Pitry w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Natalia Pitry w raciborskiej bibliotece

Publiczność była ciekawa, jak raciborzanka łączy taniec z pisaniem, czy szykuje dla swoich czytelników jakąś literacką niespodziankę i co oznacza skrót R.H. w dedykacji.

Najpierw udany debiut w bibliotece, a teraz wydanie wymarzonej powieści. 20-letnia raciborzanka Natalia Pitry konsekwentnie realizuje swoje literackie pasje. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbyła się promocja jej książki „Motylogion”.

- reklama -

Natalia Pitry rozpoczęła spotkanie od wspomnień związanych z raciborską grupą Irrealis, pierwszymi próbami literackimi i zamiłowaniem do książek fantastycznych. Dlaczego zdecydowała się napisać „Motylogion”? – W pewnym momencie miałam wrażenie, że przeczytałam już wszystkie książki, które mnie interesowały. Tolkien, Lewis, Sapkowski, Pilipiuk. Oni wszyscy wywarli ogromny wpływ na moją twórczość i stali się inspiracją do napisania własnej książki – mówiła w trakcie spotkania. Publiczność była ciekawa, jak raciborzanka łączy taniec z pisaniem (studiuje w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu), czy szykuje dla swoich czytelników jakąś literacką niespodziankę i co oznacza skrót R.H. w dedykacji. – Mam w życiu szczęście – otaczają mnie ludzie, którzy wierzą w moje pomysły i mnie wspierają – podsumowała Natalia Pitry.

„Motylogion” można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here