W Raciborzu stanie profesjonalna stacja monitorująca powietrze

1
dym smog powietrze
W Raciborzu będzie działać profesjonalna stacja monitorująca stan powietrza

13 lutego specjaliści Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w asyście pracowników Urzędu Miasta w Raciborzu odbyli wizję lokalną miejsc, na których może stanąć certyfikowana stacja monitorująca zanieczyszczenie powietrza. Wybrano lokalizację przy ul. Wojska Polskiego 8, tuż przy Szkole Podstawowej nr 4, w miejscu gdzie obecnie już stoi podobne urządzenie.

Nowa stacja ma być nieco większa, certyfikowana i wpięta w ogólnopolską, rządową sieć monitoringu stanu powietrza. Na podstawie wyników takich pomiarów można się starać o dodatkowe środki na programy ekologiczne w danym mieście.

- reklama -

Przypominamy, że o profesjonalną stację monitorującą powietrze w Raciborzu zabiegał prezydent Dariusz Polowy. 11 stycznia rozmawiał w tej sprawie w Warszawie z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska Pawłem Ciećko. Szybka reakcja Inspektora świadczy o zrozumieniu potrzeb naszego miasta.

Certyfikowana stacja ma stanąć w Raciborzu do końca lutego 2019 r. Termin jest tak zwięzły dzięki temu, że miasto zaoferowało dużą pomoc w załatwieniu formalności. Stacja, która stanie przy ul. Wojska Polskiego nie będzie typową stacją mobilną (na przyczepie). Urządzenie o gabarytach kontenera budowlanego będzie w Raciborzu posadowione na gruncie i stale podłączone do sieci elektrycznej. Wyniki pomiarów tego urządzenia będą udostępniane na bieżąco na internetowych stronach GIOŚ-u (powietrze.gios.gov.pl).

publ.: EmZet
#UM Racibórz

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here