UWAGA! Salmonella w popularnym mleku w proszku!

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem tego produktu

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wykrycia bakterii Salmonella Anatum w produkcie pn.: „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%”, 400 g.

Badanie produktu pn.: „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%”, 400 g, w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność Salmonella Anatum we wszystkich 5 badanych próbkach produktu. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

- reklama -

Szczegóły dotyczące produktu:
Producent: Spółdzielnia Mleczarska Września, ul. Czerniejewska 1, 62-300 Września, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30301601
Data minimalnej trwałości: 10.05.2019
Numer partii: 344

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Główny Inspektor Sanitarny bezzwłocznie poinformował Głównego Lekarza Weterynarii
o wynikach badań urzędowych w celu przeprowadzenia kontroli u producenta i uzyskania informacji o miejscach dystrybucji kwestionowanej partii produktu.
Główny Lekarz Weterynarii w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii we Wrześni, który podjął natychmiastowe działania kontrolne w zakładzie produkcyjnym.
W wyniku kontroli organów Inspekcji Weterynaryjnej, Spółdzielnia Mleczarska Września rozpoczęła proces wycofywania z rynku zakwestionowanej partii mleka w proszku.
Zakład produkcyjny informuje odbiorców o konieczności i przyczynie wycofania partii mleka z obrotu oraz umieścił na swojej stronie internetowej stosowny komunikat w tej sprawie:

„Spółdzielnia Mleczarska Września informuje, że w związku z informacją od Stacji Sanitarno Epidemiologicznej o przekroczeniu dopuszczalnej ilości Salmonelli, wycofuje z rynku Mleko Pełne Paczka 400 g z numerem partii i datą przydatności 344/ 10 05 19. Spółdzielnia Mleczarska jest w trakcie wyjaśniania powyższej wiadomości. Osoby posiadające dany towar prosimy za pośrednictwem podmiotu nabywającego bądż osobiście o zwrot lub wymianę danego towaru z datą 344/ 10 05 19.”

Zakwestionowana partia produkcyjna mleka w proszku może zostać zwrócona
do podmiotów i sklepów w których została nabyta.

Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

publ.EmZet
#GIS

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here