VIII Bieg Twardziela. Robert Antczak najlepszy [ZDJĘCIA]

0
VIII Bieg Twardziela w Arboretum Bramy Morawskiej

Ponad 380 osób wystartowało w jednym z najbardziej wymagających raciborskich biegów.

3 marca w Raciborzu odbył się VIII Bieg Twardziela. Na starcie pojawiło się ponad 380 śmiałków, którzy mieli do pokonania ok. 7 km przez Arboretum Bramy Morawskiej. Ukształtowanie terenu trasy, na której znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach sprawia, że jest to jeden z najbardziej wymagających raciborskich biegów. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne – bieg rozgrywany jest zawsze pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy pogoda może być zmienna – zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. W tym roku aura była łaskawa.

- reklama -

Najszybszy okazał się raciborzanin Robert Antczak, który ukończył bieg z czasem 00:27:45. Drugi był Dominik Gawlas z Cieszyna, który uzyskał czas 00:28:03. Jako trzeci na metę przybiegł Tomasz Olaniszyn z Raciborza (00:28:53). Wśród kobiet najlepsza była Patrycja Rębisz z Raciborza, która trasę pokonała w 31 minut i 3 sekundy. Drugie miejsce zajęła Joanna Griman z Rybnika (00:32:05), a trzecie raciborzanka Anna Szyjka (00:32:47).

Był to drugi bieg z cyklu 4 Biegi Racibórz. W maju odbędzie się Bieg Bez Granic, a w sierpniu Rafako Półmaraton Racibórz.

Zobacz: Pełne wyniki VIII Biegu Twardziela.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here