
Pijana kobieta, której niedawno zatrzymano prawo jazdy, prowadziła samochód niedopuszczony do ruchu.
W czwartek 28 lutego, około godziny 18:00, dzielnicowi z wodzisławskiej komendy zauważyli na ulicy Krakusa w Marklowicach fiata, który zwrócił ich uwagę ze względu na wcześniejsze wykroczenia właścicielki samochodu. Za kierownicą siedziała znana policjantce mieszkanka gminy, która dopiero co straciła prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Również i tym razem od 50-latki wyczuwalny był alkohol. O zaistniałej sytuacji mundurowi poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad dwa promile alkoholu. Kierująca potwierdziła, że nie ma prawa jazdy bo zostało jej zatrzymane na początku roku za to samo przewinienie. Samochód, którym się poruszała nie był dopuszczony do ruchu oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Mieszkance Marklowic grozi do dwóch lat więzienia oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa.
/publ. c/




![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)

![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)





![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)










