Prezydent Rybnika Piotr Kuczera został przewodniczącym ŚZGiP

Piotr Kuczera - Prezydent Miasta Rybnika jest przeciwny wybudowaniu w Rybniku kopalni fot.: UM Rybnik

Nowy Przewodniczący Związku, Piotr Kuczera (pełniący dotychczas funkcję wiceprzewodniczącego), został wybrany na 4-letnią kadencję podczas XLV sesji Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, odbywającej się 1 marca 2019 r. w Rybniku.

Piotr Kuczera zastąpił na stanowisku Jacka Krywulta, długoletniego prezydenta Bielska-Białej, pełniącego funkcję Przewodniczącego Związku od 2015 roku. Wcześniej, od 1995 roku, przez 20 lat stowarzyszeniu przewodniczył prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

- reklama -

– Dziękuję bardzo za zaufanie i poparcie ze strony samorządowców. Współpraca w ramach tej śląskiej wspólnoty gmin i powiatów jest dla mnie niezwykle istotna. Kształtowanie spójnej polityki związanej z przyszłością naszego regionu a także porozumienie w formułowaniu stanowisk dotyczących zmieniającego się prawa w Polsce jest dla mnie niezwykle istotne – skomentował Piotr Kuczera podczas konferencji prasowej.

Śląski Związek Gmin i Powiatów jest stowarzyszeniem gmin i powiatów, którego misją jest: wspieranie idei samorządności lokalnej z uwzględnieniem historycznych więzi i kulturowego dziedzictwa, integrowanie na płaszczyźnie regionalnej gmin i powiatów należących do Związku, kształtowanie wspólnej polityki samorządów lokalnych i lobbingu samorządowego oraz promocji osiągnięć członków Związku, wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju gmin i powiatów, wymiana doświadczeń i upowszechnianie modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju lokalnego i zarządzania w gminach i powiatach.

W skład Śląskiego Związku Gmin i Powiatów wchodzi 11 powiatów i 114 gmin (w tym wszystkie 19 miast na prawach powiatu), które łącznie zamieszkuje ok. 4 mln osób.

Pod względem skali działalności, jak i liczby ludności zamieszkującej obszar jego działalności, ŚZGiP jest największą regionalną organizacją samorządową w Polsce.

EmZet
#UM Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here