Dzielnicowi z Wodzisławia uczyli samoobrony

wodzislaw samoobrona dzielnicowi (1)wyr
Podczas szkolenia kobiety wzięły udział w teoretycznym szkoleniu oraz praktycznych ćwiczeniach.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne dla pań przeprowadzili w szkole sierż. szt. Sebastian Marciniak i sierż. Jarosław Niemiec.

Oprócz pokazu technik samoobrony, mundurowi omówili także akcesoria do obrony, które zwykle znajdują się w każdej damskiej torebce. Kobiety z osiedla XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim uzyskały umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia i ich unikania, a także pewność siebie. Dowiedziały się też, jak właściwie zachować się przy spotkaniu z napastnikiem.

- reklama -

Z kobietami spotkał się najpierw ich dzielnicowy sierż. szt. Sebastian Marciniak i sprawdził, czy jest zainteresowanie na szkolenie w tym zakresie. Zanim grupa przeszła do praktyki, dzielnicowi przeprowadził zajęcia teoretyczne. Uczestniczki kursu mogły się dowiedzieć, na czym polega obrona konieczna i jakie, oprócz siłowych rozwiązań, mogą zastosować w kontaktach z napastnikami. Mundurowi omówili  akcesoria, które z pewnością zmieszczą się w każdej torebce. Następnie szkolenie przeniosło się na matę. Po krótkiej rozgrzewce panie mogły poznać podstawowe techniki obrony przez napastnikiem, chwyty obezwładniające, a także potrenować w parach.

/fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here