Klub Młodego Odkrywcy w Wodzisławskim Centrum Kultury

0
Klub Młodego Odkrywcy Wodzisław
Program zajęć Klubu Młodego Odkrywcy dostosowany jest do wieku uczestników.

W ramach Klubu Młodego Odkrywcy odbywają się zajęcia naukowo-techniczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które lubią eksperymentować i majsterkować.

Zajęcia prowadzi Antoni Duda z rybnickiej Akademii Technicznej Małolata. Odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

- reklama -

Klub Młodego Odkrywcy pozwala na pobudzenie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie kreatywności i naukę poprzez doświadczanie. Zajęcia są świetną formą rozrywki dla wszystkich dzieci, które mają nieograniczoną żądzę wiedzy i co dzień zadają dorosłym setki pytań. Program zajęć dostosowany jest do wieku uczestników, a instruktor w kreatywny sposób przybliża dzieciom zagadnienia z zakresu fizyki, techniki, elektroniki, robotyki, mechatroniki.

klub mlodego odkrywcy wodzislaw (1)

 – „Słyszałem i zapomniałem, widziałem i zapamiętałem, zrobiłem i zrozumiałem”. Ta stara chińska maksyma oddaje w pełni filozofię naszego działania. Rozwiązując praktycznie konkretne problemy techniczne dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym go świecie – mówi Antoni Duda, instruktor KMO.

Klub Młodego Odkrywcy Wodzisław

Na zajęcia można zapisać się bezpośrednio u instruktora zajęć. Nie trzeba wcześniej rezerwować miejsc. Miesięczny koszt udziału w spotkaniach to 50 zł od osoby.

– Zachęcam wszystkich rodziców do tego, aby zapisać swoje dzieci na zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. Zapewniam, że w bardzo przystępny i ciekawy sposób zachęcają one najmłodszych do nauki i rozbudzają ich ciekawość świata – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Antoni Duda, instruktor Klubu Młodego Odkrywcy i Legomaniaków działających m.in. w Wodzisławskim Centrum Kultury, otrzymał w listopadzie ubiegłego roku prestiżową nagrodę w konkursie „Badacze KMO” przyznaną przez komisję z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wszystkie szczegóły na temat Klubu Młodego Odkrywcy znaleźć można na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl

/WCK Wodzisław Śląski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here