Raciborskie schronisko zachęca do spacerów z psami

0
Schronisko racibórz
Możliwość spacerów z psem cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców regionu.

Czworonoga można zabrać na spacer codziennie, także w sobotę i niedzielę, od godziny 10:00 do 15:00.

Psa może zabrać na spacer osoba pełnoletnia, możliwe jest również wyprowadzenie psa przez młodzież od 16 roku życia – w tym przypadku potrzebna jest zgoda rodziców. Aby wyprowadzić psa ze schroniska na spacer należy podpisać oświadczenie i zapoznać się z regulaminem, następnie można wyruszać w trasę. Wszystkie psy, które mogą chodzić na spacery są do tego przygotowane i szczepione na wściekliznę.

- reklama -

Schronisko dla Psów w Raciborzu organizuje spacery dla czworonogów od ponad roku. Kierowniczka schroniska Małgorzata Malik – Kęsicka uważa, że ta inicjatywa pobudza u ludzi poczucie odpowiedzialności, rodzi empatię, uświadamia człowiekowi, że zwierzę, to żywa istota, która czuje i którą trzeba się opiekować.

Pani Malik – Kęsicka zauważa, że spacery cieszą się wielką popularnością. Bywa, że na weekendy psy są wyprowadzane ponad sto razy. Jest to usługa, której nie oferuje żadne inne schronisko dla zwierząt w regionie. Na „wyjście” z czworonogiem zgłaszają się ludzie z Wodzisławia Śląskiego, Żor, Rybnika, Głubczyc czy Baborowa.

/materiał nadesłany publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here