Czy Michał Woś zasiądzie w ławach europarlamentu?

Czy raciborzanin zostanie europosłem?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że raciborzanin, były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS – Michał Woś – zostanie kandydatem Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego.

Jak sam zainteresowany napisał lakonicznie na swoim Facebooku „-Trwają rozmowy nad wykorzystaniem moich kompetencji, m.in. jako autora reformy prawa rodzinnego, w Parlamencie Europejskim”

- reklama -

Z medialnych doniesień wynika, że obecny radny sejmiku wojewódzkiego, może wystartować z listy PiS na miejscu 6 lub 7. Mówi się również o tym, że jego kandydatura rozpatrywana jest w zastępstwie Patryka Jakiego, który miał startować jako kandydat ze Śląska. Zważając na popularność Michała Wosia, zdybcie mandatu europosła nie powinno stanowić dla niego większego problemu, co potwierdził jego wynik wyborczy do sejmiku śląskiego, gdzie uzyskał prawie 40 tys. głosów. Ostatecznie sprawa rozstrzygnie się 16 marca, kiedy zostaną ogłoszone składy list.

Michał Woś (ur. 8 lutego 1991 w Raciborzu) to polski prawnik i samorządowiec, w latach 2017–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, od 2018 członek zarządu województwa śląskiego.

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here