Rusza remont ul. Łąkowej i Kościuszki. Sprawdź objazdy

Remont ulic Kościuszki i Łąkowej
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej

21 marca planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu dla wyznaczonych etapów drogi (etap I i VIII).

Etap I remontu ul. Łąkowej i Kościuszki obejmuje przebudowę ul. Łąkowej przed skrzyżowaniem z ul. Gwiaździstą do początku skrzyżowania ul. Łąkowej/Tadeusza Kościuszki/Stalowej. Od 21 marca odcinek ten będzie całkowicie zamknięty.

- reklama -

Objazd dla ruchu kołowego będzie poprowadzony od ronda na Placu Konstytucji 3 Maja przez ul. Marii Skłodowskiej Curie, ul. Bolesława Prusa, ul. Stalową do skrzyżowania ul. Łąkowej/Tadeusza Kościuszki/Stalowej. Odcinek ul. Łąkowej od w/w ronda do skrzyżowania z ul. Słoneczną (włącznie) będzie dostępny dla ruchu, zatem będzie możliwość dojazdu do sklepu Tesco oraz znajdujących się przy tym odcinku budynków mieszkalnych. Planowany termin zamknięcia – do 9 czerwca br.

Etap VIII obejmuje odcinek ul. Tadeusza Kościuszki od ul. Jeziorowej do ul. Wandy – pas lewy w kierunku centrum miasta i dworca kolejowego. Począwszy od 21 marca planowane jest wyłączenie tego pasa ruchu.

Na przebudowywanym odcinku będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Ruch będzie się odbywał prawym pasem jezdni.

Ponadto tymczasowo na czas trwania całego zadania inwestycyjnego przystanek autobusowy obecnie znajdujący się przy ul. Tadeusza Kościuszki (niedaleko skrzyżowania z ul. Księdza Stanisława Staszica) planuje się przenieść na ul. Księdza Stanisława Staszica, rejon posesji nr 26 i 31. Autobusy miejskie (za wyjątkiem linii C) oraz PKS-u w tym czasie nie będą kursowały ul. Tadeusza Kościuszki oraz ul. Łąkową. Przejazdy tych autobusów są planowane ulicami Księdza Stanisława Staszica i Opawską.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here