Racibórz w programie Jana Pospieszalskiego

Michał Fita, Jan Pospieszalski i Dariusz Polowy
Michał Fita, Jan Pospieszalski i Dariusz Polowy

Racibórz ma być przedstawiony jako jedno z niewielu miast, gdzie udało się utrzymać firmy komunikacyjne w rękach samorządu.

Dziś, 18 marca, programie „Warto rozmawiać” gośćmi Jana Pospieszalskiego będą Bogdan Gawliczek, prezes PK Racibórz oraz Damian Knura, prezes raciborskiego PKS-u. Program w telewizji TVP Info rozpocznie się o godz. 20:50. Tematem przewodnim będzie organizacja i finansowanie transportu publicznego przez samorządy. Racibórz ma być przedstawiony jako jedno z niewielu miast, gdzie udało się utrzymać firmy komunikacyjne w rękach samorządu.

- reklama -

Informację o planowanej realizacji programu telewizyjnego potwierdził rano Prezydent Raciborza Dariusz Polowy. Wraz ze swoim zastępcą Michałem Fitą rozmawiali dziś z Janem Pospieszalskim. Gospodarz programu uczestniczył w Katowicach w uroczystości poświęconej obchodom stulecia wybuchu Powstań Śląskich.

Zapowiedź dzisiejszego odcinka „Warto rozmawiać” na internetowym profilu programu:

Znikające kursy, przemęczeni kierowcy i galerie handlowe w miejscach dawnych dworców PKS. W jaki sposób niewidzialna ręka rynku zmieniła komunikację autobusową? Czy uda się ocalić resztki narodowego majątku i rozliczyć odpowiedzialnych za jego grabież? Jak skutecznie walczyć z komunikacyjnym wykluczeniem?

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here