Raciborski dzielnicowy zatrzymał włamywacza

Złodziej zabrał pieniądze, paszporty i telefon komórkowy, powodując straty na kwotę około tysiąca złotych

Znajomość swojego rejonu służbowego przez raciborskiego dzielnicowego doprowadziła do wytypowania sprawcy włamania do domu jednorodzinnego.

Na podstawie rysopisu sierż. szt. Paweł Malcharczyk zatrzymał podejrzewanego mężczyznę w Grzegorzowicach. Skradzione pieniądze i dokumenty zostały odzyskane.

- reklama -

Wczoraj (19.03) około 17.00 dyżurny raciborskiej komendy otrzymał zgłoszenie od opiekuna domu jednorodzinnego w Sławikowie przy ulicy Słowackiego z którego wynikało, że 19 marca doszło tam do włamania. Jak oświadczył zgłaszający interwencję, złodziej zabrał pieniądze, paszporty i telefon komórkowy, powodując straty na kwotę około tysiąca złotych. Na miejsce dyżurny skierował mundurowych z prewencji, którzy ustalili rysopis sprawcy.

Do akcji przystąpił także będący w swoim rejonie dzielnicowy, który bardzo szybko po podanym mu opisie wytypował włamywacza. Już po kilkudziesięciu minutach po otrzymanym zgłoszeniu, dzielnicowy sierż. szt. Paweł Malcharczyk zatrzymał w Grzegorzowicach 53-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, odzyskując skradzione pieniądze i paszporty. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

publ.: EmZet
#KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here