Możemy czuć się bezpiecznie. Stu nowych funkcjonariuszy w szeregach Śląskiej Policji [ZDJĘCIA]

0
Stu nowych policjantów zasili szeregi śląskiego oddziału. fot. Tomasz Żak BP UMWS

Szeregi Śląskiej Policji zasili setka nowych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego.

Na placu defiladowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, które przyjął nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Wojewódzki Policji. W uroczystości wzięli udział minister Joachim Brudziński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski, Barbara Dziuk – poseł na Sejm RP, Wojciech Kałuża wicemarszałek województwa śląskiego a także rodziny i najbliżsi nowo przyjętych strażników prawa i porządku.

- reklama -

„Jestem zaszczycony że mogę wam towarzyszyć w tym wyjątkowym dla Was dniu, że w stulecie powstania Polskiej Policji, rok po stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości i w stulecie rozpoczynających się obchodów rocznic Powstań Śląskich – tych którzy przelali krew by Śląsk był polski – mogę przed wami stanąć i podziękować za imperatyw, który popchnął was by w wstąpić w szeregi policji – powiedział minister Brudziński – Życzę wam by wasza służba była zawsze bezpieczna, byście stojąc na straży praworządności, walcząc z przestępczością, zawsze szczęśliwi do domu wracali”.

Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk w swoim przemówieniu przypomniał, że zawód policjanta cieszy się wysokim poziomem zaufania społecznego zaś Polacy w przeważającej większości uważają swój kraj za bezpieczny. Życzył także sukcesów podczas nauki w szkole policji oraz w późniejszej służbie.

„Bezpieczeństwo jest fundamentem, na którym można budować społeczne relacje i zaufanie, a funkcjonariusze policji stoją w pierwszej linii walki z przestępczością. Młodym funkcjonariuszom życzę, by ich praca przynosiła im satysfakcję i wiązała się z dużym zaufaniem społecznym” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Młodzi adepci najbliższe pół roku spędzą w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych.

publ.: EmZet

#slaskie.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here