Dla kogo mieszkania na osiedlu przy Łąkowej?

Trwa budowa osiedla przy ulicy Łąkowej w Raciborzu. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Raciborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z finansowym udziałem Gminy Racibórz. Radna Anna Ronin zastanawia się jednak, kto będzie mógł liczyć na mieszkania?

Przypomnijmy, że do jesieni tego roku ma powstać 48 mieszkań komunalnych, a do wiosny 2021 kolejne 48. Dwa bloki mają kosztować 18 mln zł, inwestycję w 45% dofinansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Łącznie w najbliższych latach do użytku zostanie oddanych 250 lokali w czterech budynkach. Wykonawcą jest firma Borbud.

- reklama -

Jakie kryteria przydziału będą musieli spełnić zainteresowani mieszkaniem? Jakie będą stawki czynszu?

Prezydent Dariusz Polowy wyjaśnia, że przedsięwzięcie realizowane jest jest przy finansowym wsparciu ze środków Funduszu Dopłąt na zasadach określonych w ustawie o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. – Zgodnie z art. 5a w.w. ustawy, lokale mieszkalne zostaną wynajęte przez gminę z prawem do podnajmowania osobom fizycznym spełniającym warunki otrzymania lokalu mieszkalnego wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia został wyznaczony na IV kwartał 2019 r. Za termin zakończenia przedsięwzięcia, uważa się uzyskanie prawomocnej decyzji w sprawie pozwolenia na użytkowanie budynku, wydanej przez właściwy organ. Pozostałe kwestie związane z eksploatacją budynku są w trakcie uzgodnień – poinformowała głowa miasta.

/eu/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here