Podpisanie współpracy Ekonomika z firmą LKW WALTER [ZDJĘCIA] [WIDEO]

20 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyło się spotkanie z przedstawicielem austriackiej firmy logistycznej LKW WALTER, Krzysztofem Adamczukiem.

Założone w 1924 roku wiedeńskie przedsiębiorstwo należy do największych tego typu w Austrii. W głównej mierze koncentruje się na organizacji transportu ładunków całopojazdowych na obszarze Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Grupa LKW Walter jest koncernem prywatnym odnoszącym znaczące sukcesy w Austrii. Firma zatrudnia pracowników mówiących w 35 językach, pochodzących z 40 krajów świata, wśród których dużą grupę stanowią Polacy.

- reklama -

W spotkaniu udział wzięli przyszli spedytorzy, logistycy, ekonomiści oraz handlowcy. Młodzież miała okazję zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi praktyk zawodowych, stażu oraz podejmowania w przyszłości pracy w tej firmie. W trakcie spotkania uczniowie wykazywali duże zainteresowanie przedstawianą tematyką, zadawali szereg pytań zarówno w języku polskim jak i w niemieckim. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

Na zakończenie dokonano uroczystego podpisania porozumienia o współpracy.

Porozumienie podpisał pan Krzysztof Adamczuk – HR Manager, WALTER GROUP oraz pan mgr inż. Paweł Ptak – dyrektor szkoły.
Materiał nadesłany: autor ZSE Racibórz

/foto: Iwona Kwapisz, oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here