Czy powiat dołoży do nowych autobusów? Jedyny oferent poza zasięgiem cenowym

0
Jeżeli starostwo zdecyduje się zwiększyć środki finansowe przeznaczone na zakup autobusów, to do Raciborza mogą trafić jednostki Iveco Crossway 10,8LE (na zdjęciu) fot.: wikimedia com.

Minął termin składania ofert w przetargu na 10 fabrycznie nowych autobusów dla PKS Racibórz. Wpłynęła jedna oferta, której kwota przekracza zakładaną wartość finansowania zamówienia. Czy znajdą się dodatkowe środki na sfinansowanie zakupu nowych autobusów?

Spółka ABP BUS & COACH ze Słupska okazała tym jedynym podmiotem zainteresowanym przetargiem ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu na zakup 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów dla PKS Racibórz w celu wymiany części starego taboru. Oferta opiewa na kwotę 9.440.250,00 zł brutto co daje jednostkową cenę 944.025,00 zł brutto za pojazd.

- reklama -

Kwotę jaką Starostwo Powiatowe w Raciborzu zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosiło 8.610.000,00 zł brutto, czyli na jeden pojazd cena jednostkowa wyniosłaby 861.000,00 zł brutto. Firma ABP BUS & COACH zaoferowała w przetargu autobusy Iveco, których cena jednostkowa przekracza o ponad 80 tys. zł zakładaną kwotę.

Jeżeli znajdą się dodatkowe środki i starostwo będzie w stanie sfinansować zamówienie w takiej postaci to jeszcze w tym roku na raciborskie drogi wyjadą pierwsze nowe autobusy. Możliwe, że będą to pojazdy Iveco Crossway 10,8LE, ale teraz decyzja należy do samorządu.

publ.: EmZet

#silesiainfotrasport

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here