Pies pomógł odnaleźć niedoszłego samobójcę z Branic

0
Rudy: Uratowali zamkniętego w samochodzie psa
Policyjny pies być może nie dopuścił do tragedii

Akcja poszukiwawcza za mężczyzną, który miał myśli samobójcze była prowadzona na terenie leśnym w gminie Branice. Sprawne działanie policyjnego psa doprowadziło do szybkiego odnalezienia 49-latka.

W połowie marca głubczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o 49-letnim mężczyźnie, który po kłótni ze swoją żoną oddalił się do pobliskiego lasu, gdzie chciał popełnić samobójstwo.

- reklama -

Na miejsce skierowano patrole, włącznie z przewodnikiem specjalnie wyszkolonego psa do poszukiwań. Policjanci na miejscu zebrali wszystkie niezbędne informację o poszukiwanym mieszkańcu gminy Branice, a następnie rozpoczęli poszukiwania.

Policyjny pies po tropie doprowadził mundurowych do ukrywającego się mężczyzny. 49-latek chował się przed policjantami w zaroślach, lecz to nie przeszkodziło czworonożnemu pomocnikowi w odnalezieniu poszukiwanego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację. Jego zdrowiu ani życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Profesjonalizm oraz wykorzystanie specjalnie wyszkolonego psa w trakcie prowadzonych poszukiwań przyczyniły się do szybkiego odnalezienia mężczyzny. Każda minuta zwłoki mogła realnie zagrażać życiu 49-latka.

publ.: EmZet

#KPP Głubczyce

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here