Fantastyczne soboty w bibliotece z klubem „Bastion”

0
bastion biblioteka racibórz (3)
Raciborski Klub Fantastyki „Bastion”

Członkowie Raciborskiego Klubu Fantastyki „Bastion” spędzają czas na rozmowach o fantastyce i grach bez prądu.

Klubowicze oddają się przede wszystkim wspólnemu graniu. Najpopularniejsze są gry planszowe – od klasyków gatunku, jak Catan czy Wsiąść do pociągu, po rozbudowane i wymagające tytuły. Powodzeniem cieszą się również gry karciane, głównie Magic the Gathering oraz Pokémon TCG, członkowie chętnie sięgają także po gry figurkowe. Fantastyczne przygody przeżywa się również podczas sesji RPG, czyli opartych na wspólnym snuciu historii grach wyobraźni.

- reklama -

Racibórz Bastion

Bastion to jednak nie tylko gry – spotkania są również okazją do wielu ciekawych dyskusji, a czasem także innych atrakcji, jak choćby prelekcji czy pokazów. Członkowie klubu jeżdżą także razem na imprezy związane z fantastyką, a w Raciborzu organizują konwent miłośników gier i fantastyki „Goblikon”. Kilkoro klubowiczów zajmuje się także tworzeniem klubowego pisma o nazwie „Rawelin”.

bastion biblioteka raciborz (4)

Jak można zostać członkiem klubu? Trzeba być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki, przyjść na spotkanie Bastionu (najbliższe – 30 marca o godzinie 15:00) i podpisać deklarację członkowską. Nie są wymagane żadne opłaty.

Więcej informacji i relacji ze spotkań na stronie Klubu „Bastion” 

Najbliższe spotkanie „Bastionu” już 30 marca.

 

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here