Jest oświadczenie majątkowe prezydenta Dariusza Polowego

Dariusz Polowy - Prezydent Miasta Racibórz
Prezydent Dariusz Polowy Fot. archiwum portalu

Dziś (27.03) na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pojawiło się, oświadczenie majątkowe prezydenta miasta – Dariusza Polowego.  Dokument opublikowano ponad 100 dni po objęciu stanowiska.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym – wójtowie, burmistrzowie i prezydenci są zobowiązani złożyć oświadczenia majątkowe w terminie 30 dni od daty ślubowania.  Dariusz Polowy swoje oświadczenie złożył w ŚlUW w ostatni dzień ustawowego terminu, tj. 21.12.2018r. Informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym są jawne. Wyłączeniu podlegają jedynie informacje o adresie zamieszkania osoby składającej oświadczenie i o miejscu położenia nieruchomości.

- reklama -

Oświadczenia takie składa się na specjalnych formularzach i powinno ono zawierać informacje o zasobach pieniężnych, nieruchomościach, udziałach i akcjach, dochodach, mieniu ruchomym o wartości powyżej 10 tys. zł oraz zobowiązaniach pieniężnych o powyżej 10 tys. zł.

Dariusz Polowy w stosownym dokumencie poinformował, że udało mu się zgromadzić, wspólnie z małżonką oszczędności w kwocie 243 tys. zł oraz 2400 EUR.

Oprócz tego, włodarz miasta wykazał w oświadczeniu zobowiązania kredytowe względem banku oraz Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej w miejscu pracy żony:

84 742 USD w Mbanku – kredyt na zakup domu
13 598 zł – pożyczka z KZP współmałżonka

W rubryce dotyczącej majątku ruchomego urzędujący prezydent wymienił samochód oraz maszyny które pozostały po prowadzonej działalności:

– VW Touran 2004 – 14 tys. zł
– Lancia Ypsylon 2005 – 10 tys. zł
– Densytometr – 10 tys. zł
– Wycinarka walcowa – 10 tys. zł
– Maszyna zbierająca – 12 tys. zł
– Maszyna ofsetowa – 40 tys. zł

Ponadto z oświadczenia dowiadujemy się, że zainteresowany posiada dom o powierzchni 176m kw. o wartości 500 tys. zł oraz działkę o powierzchni 5,34 ara, która jest warta 100 tys. zł. W trakcie prowadzenia przez niego firmy poligraficznej POLDRUK (obecnie zlikwidowanej) wypracowywał 388 tys. zł przychodu i 55 tys. zł dochodu.

Całe oświadczenie majątkowe

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here