Szybszy zwrot PIT z Kartą Dużej Rodziny

Dzięki posiadaniu Karty Dużej Rodziny możemy liczyć na szybszy zwrot podatku

Rozlicz się online, zaznacz, że posiadasz ważną Kartę Dużej Rodziny i odbierz przyśpieszony zwrot zeznania rocznego w ciągu 30 dni – z takiej opcji może skorzystać 688 tys. rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Zwrot podatku w przypadku rodzin wielodzietnych to przede wszystkim kwota, która związana jest z rozliczeniem ulgi prorodzinnej – miesięcznie 166,67 zł na trzecie dziecko oraz 225 zł na czwarte i każde kolejne dziecko.

- reklama -

Chcąc otrzymać zwrot podatku dochodowego w trybie przyśpieszonym należy poinformować Urząd Skarbowy o posiadaniu ważnej Karty Dużej Rodziny, wskazując nr Karty w druku rozliczenia PIT-37 – pole 139, PIT-36 – pole 436, PIT-28 pole 153.
Ważne – zeznanie należy złożyć drogą elektroniczną. Nie jest trudne, gdyż od początku lutego 2019 r. funkcjonuje Twój e-PIT (https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/).

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług. Dzisiaj KDR honoruje ok. 5 tys. partnerów w ponad 22 tys. punktów w całej Polsce.

Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.

publ.: EmZet

#MC

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here