Magistrat wydał komunikat w sprawie strajku nauczycieli

8 kwietnia ma się rozpocząć strajk nauczycieli

Raciborski Urząd Miasta poinformował dziś w komunikacie, na swojej stronie internetowej, o sytuacji związanej z planowanym strajkiem nauczycieli. Magistrat podkreśla, że to na dyrektorach placówek spoczywa obowiązek zapewnienia opieki nad dziećmi.

„Zgodnie z przeprowadzonym referendum, większość nauczycieli zapowiedziała chęć udziału w strajku. Strajk ma się rozpocząć w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. Dokładną liczbę strajkujących nauczycieli dyrektorzy placówek oświatowych poznają dopiero w dniu rozpoczęcia strajku. Zgodnie z przepisami, tego dnia nauczyciele powinni przyjść do pracy i na początku zadeklarować, czy przystępują do protestu, czy nie. Dopiero po tym będą znane ostateczne liczby osób faktycznie strajkujących.

- reklama -

W związku z powyższym pragniemy poinformować rodziców o sytuacji dzieci w przypadku strajku nauczycieli. Szkoły podstawowe i przedszkola, których organem prowadzącym jest Gmina Racibórz, będą tego dnia otwarte w normalnych godzinach pracy. W przypadku strajku i konieczności odwołania części lub całości zajęć dydaktycznych, dyrekcja ma obowiązek zapewnić opiekę nad dziećmi w postaci zajęć opiekuńczych. W przypadku niedoboru pedagogów, aby wszystkim uczniom zapewnić opiekę, może się okazać konieczne łączenie dzieci w większe grupy. Może również zaistnieć sytuacja, że dyrektorzy nie będą w stanie zorganizować odpowiedniej opieki nad dziećmi. Dlatego dyrektorzy wraz z organem prowadzącym deklarują, że usprawiedliwione przez rodziców nieobecności dzieci w dniach trwania strajku nie będą wpływać na oceny z zachowania ucznia.

Wspólnie z władzami szkół czynimy starania, aby zapewnić maksymalnie komfortowe warunki dla wszystkich uczniów podczas strajku. Sprawę tę konsultujemy na bieżąco z dyrektorami. Prosimy jednocześnie Rodziców o wyrozumiałość. Zarówno strona samorządowa jak dyrektorzy szkół mają w tej sytuacji ograniczone kompetencje. Nie posiadają możliwości wpływu na negocjacje strony rządowej ze strajkującymi. Liczymy jednak na odpowiedzialność uczestników dyskusji, gdyż dla wszystkich, z całą pewnością, najważniejsze jest dobro dzieci. Ze strony Miasta Racibórz zapewniamy maksymalne zaangażowanie, aby ewentualny strajk przebiegł z jak najmniejszą szkodą dla uczniów.

Bliższe informacje na temat planowanego strajku w szkołach prowadzonych przez Gminę Racibórz podamy przed samym 8 kwietnia. W tej sprawie wciąż trwają negocjacje z rządem. Prosimy rodziców o monitoring naszej strony internetowej, gdzie będziemy zamieszczać najświeższe informacje dotyczące strajku nauczycieli. Prosimy również o sprawdzanie komunikatów poszczególnych szkół, gdyż dyrektorzy mogą indywidualnie informować rodziców o sytuacji w ich placówkach.”

publ.: EmZet

#UM Racibórz

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Przyjść d dzieciakiem do szkoły lub przedszkola . Jeżeli będą strajkować , zadzwonić po policję i spisać protokół. A następnie podać to towarzystwo do prokuratury o wprowadzenie zagrożenia życia i zdrowia z powodu niedostatecznego zapewnienia opieki. Jak leniom krzywda się dzieje i nie chcą tak pracować to EkoOkna czekają . Tam was wyszkolą jak się zap….la.
    Odpowiedz na komentarz

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here