Prezydent Polowy zmieni zasady rekrutacji urzędników?

2
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, zdjęcie archiwalne

Taki wniosek można wysnuć na podstawie odpowiedzi, której udzielił prezydent miasta opozycyjnemu radnemu – Michałowi Kulidze.

Podczas ostatniej, marcowej sesji Rady Miasta, radny Michał Kuliga wystosował interpelację do prezydenta Dariusza Polowego, w której wskazywał na szereg, jego zdaniem, niejasności przy wyborze nowego naczelnika WEKiS – Krzysztofa Żychskiego.

- reklama -

Opozycyjny radny pytał prezydenta o dokładne wykształcenie obecnego naczelnika oświaty, przebieg procesu rekrutacji czy doświadczenie zawodowe K. Żychskiego.
D. Polowy odniósł się do wątpliwości M. Kuligi. W odpowiedzi na jego interpelację ujawnił, że K. Żychski posiada wykształcenie wyższe – tytuł licencjata uzyskany na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu na kierunku pedagogika, specjalność – zarządzanie i ekonomika oświaty, a jego staż pracy wynosi więcej niż wymagane 3 lata. Nowy naczelnik WEKiS pracował m.in. jako mechanik maszyn, elektromechanik czy kierowca. – Przepisy prawa nie określają wymogu stażu pracy zgodnego z obszarem stanowiska na które prowadzony jest nabór – podkreślił włodarz miasta.

Zdaniem prezydenta, Komisja Rekrutacyjna nie miała wątpliwości co do przejrzystości procedury naboru, bowiem obowiązujące przepisy prawa nie określają takich wymogów formalnych, jakie przedstawił radny.

D. Polowy jest wdzięczy radnemu, że ten zwrócił uwagę na tak ważną kwestię, jak sposób naboru miejskich urzędników. – Dziękuję za zgłoszone uwagi mające na celu poprawę i usprawnienie obowiązującej procedury naboru na wolne stanowiska w Urzędzie Miasta Racibórz. Zasady te obowiązują w Urzędzie od kilkunastu lat, ale skoro wzbudziły pewne wątpliwości, przeanalizują je i rozważę wprowadzenie ewentualnych zmian – zasugerował prezydent miasta.

EmZet

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. No i się zacznie…Dać palec , teraz sięgnie (sięgną) po rękę..Panie Prezydencie z Ludźmi tego typu nie da sobie pan rady .Tylko stanowczość .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here