Rybnik po raz kolejny na trasie Tour de Pologne! [WIDEO]

0
Kolarze z całego świata po raz kolejny odwiedzą Rybnik.

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Po raz kolejny na trasie wyścigu znajdzie się również Rybnik. 

Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”.

- reklama -

– 76. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się bardzo ciekawie, a trasa jest szybka i dynamiczna. Kolarze ponownie będą się ścigać na południu Polski, bo te tereny sprawdziły się podczas poprzedniego wyścigu. Mamy wiele ciekawych miejsc – etapy płaskie, pagórkowate i górskie. Na jednym z etapów będzie premia rozgrywana na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, czym nawiązujemy do przeszłości i czasów Królaka, Szurkowskiego, czy Szozdy, kiedy tysiące ludzi na trybunach obserwowało rywalizację kolarzy – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Trasa 3 etapu Tour de Pologne.

5 sierpnia – trzeci dzień rywalizacji to płaski etap i dynamiczna walka na trasie – tego dnia zawodnicy przejadą również przez Rybnik.

Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna 100-lecie Powstań Śląskich. Partnerem startu trzeciego etapu jest Województwo Śląskie.

Po starcie kolarze wyruszą na południe, a na trasie napotkają Lotną Premię LOTTO i Górską Premię TAURON czwartej kategorii – obie w Rybniku.

Po wjeździe do Zabrza trzy szybkie rundy po sześć kilometrów i sprinterski finisz.

Więcej informacji o wyścigu:

Strona wyścigu Tour de Pologne
Szczegóły 3 etapu wyścigu

EmZet

#UM Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here