Czy Miasto udźwignie ciężar finansowy budowy drogi Racibórz – Pszczyna?

1
Budowa Wschodniej Obwodnicy Raciborza jest jedną z największych inwestycji w ramach obecnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Fot.: Tomasz Żak

Przyjęto regulamin zespołu roboczego nadzorującego budowę regionalnej drogi Racibórz-Pszczyna.

Budowa Wschodniej Obwodnicy Raciborza jest jedną z największych inwestycji w ramach obecnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dzięki niej udrożni się ruch w samym Raciborzu, ale też tutejsi i okoliczni mieszkańcy zyskają szybko dojazd do autostrady A1.

- reklama -

Racibórz, na podstawie umowy z zarządem województwa śląskiego, przygotował dokumentację inwestycji. Wykonanie projektu przeciągało się w czasie, a też swoje uwagi miał Zarząd Dróg Wojewódzkich, co spowodowało przesunięcie terminu zakończenia całego zadania z końca 2020 r. na 2022 r.

„Finansowy ciężar tej inwestycji może okazać się za ciężki dla lidera, czyli Raciborza. Dlatego teraz dokładnie analizujemy czy samorząd województwa śląskiego może przejąć to zadania na własne barki. Takie rozwiązanie może po prostu okazać się efektywniejsze. A my jesteśmy skoncentrowani na celu, czyli żeby ta droga – nie tylko obwodnica, ale może też dalej – w końcu powstała – przekonuje członek zarządu województwa śląskiego Michał Woś, który stanął na czele powołanego zespołu roboczego.

EmZet

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here