Dobry występ piłkarzy z SP15 w Chorzowie

0
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 zagrała w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

10 kwietnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany został finał wojewódzki XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii chłopców U12 powiat raciborski reprezentowany był przez piłkarzy Szkoły Podstawowej nr 15.

- reklama -

Na początku zespoły rywalizowały w ośmiu grupach, z których do dalszej fazy turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny. SP 15 z trzema zwycięstwami wygrała rywalizację w grupie B i awansowała do 1/8 finału.

Pierwszym rywalem w fazie pucharowej była drużyna SP Jankowice 1. Pewna wygrana 7:2 pozwoliła awansować zawodnikom „piętnastki” do ćwierćfinału. Kolejne zwycięstwo 2:0 nad Szkołą Podstawową z Rybnika sprawiło, że uczniowie raciborskiej szkoły znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju!

W wyniku losowania w półfinale SP 15 Racibórz zmierzyła się z SP 7 Częstochowa (Raków Częstochowa). Niestety, w tej fazie turnieju rywale okazali się lepsi i to oni awansowali do finału, w którym zmierzyli się z SMS Katowice (GieKSa Katowice). W meczu o trzecie miejsce SP 15 uległa jeszcze drużynie SP 13 Żory (MKS Żory) i ostatecznie zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. Turniej wygrała drużyna z Katowic.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiła w składzie: Wiktor Kania, Michał Rutowicz, Maksymilian Ronin, Gabriel Poznakowski, Kacper Oszek, Damian Sokołowski, Miłosz Joszko.

fot. SP15
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here