„To, co ważne”, czyli Weronika Żymełka gościem biblioteki na Ostrogu [ZDJĘCIA]

Gościem kwietniowego, przedświątecznego spotkania z Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była pochodząca z okolic Raciborza autorka debiutanckiej powieści „To, co ważne” – Weronika Żymełka.

Literacka przygoda pani Weroniki zaczęła się w trakcie wakacji, kiedy jako czynny pedagog, pracujący w jednej ze szkół powiatu raciborskiego, znalazła w końcu czas na realizację swoich pasji. Tak powstała powieść „To, co ważne”, która spotkała się z sympatią nie tylko krytyków, ale przede wszystkim, co bardzo ucieszyło autorkę, rodziny, uczniów i znajomych z pracy, do tego stopnia, że książka znalazła się na liście lektur szkolnych.

- reklama -

Czytelnicy biblioteki na Ostrogu zgodnie przyznali, że książka przypadła im do gustu, dostarczyła wielu tematów do przemyśleń, rozbawiła (szczególnie sceny z udziałem przyjaciółki głównej bohaterki- Marty i córki Emilki) a momentami wzruszyła do łez i przypomniała, że „czasem potrzeba tylko chwili, by odkryć, że to, co ważne, jest na wyciągnięcie ręki”. Książkę można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14 maja o godz. 17.00. Gościem Klubu będzie mieszkająca w Raciborzu ormianka Artsvik Nersesyan. 

/oprac. eu/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here