Motocyklisto, nie daj się zabić! – apeluje raciborska drogówka

Policja apeluje o rozwagę wśród motocyklistów

Piękne motocykle ze wspaniałymi osiągami, to wszystko zachęca do jazdy motocyklem. Sezon na jednoślady właśnie się rozpoczął. Aby jednak przygoda na drodze nie zakończyła się tragedią pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku – apelują raciborscy policjanci.

Jazda motocyklem to dla wielu osób pasja, sposób na życie i forma spędzania wolnego czasu. Aby nie przerodziła się ona w tragedię potrzebna jest świadomość tego, że niesie ze sobą także pewne ryzyko. Trzeba pamiętać, że zarówno wśród motocyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, są osoby jeżdżące zgodnie z przepisami, ale również tacy, którzy te przepisy bagatelizują. Warto mieć świadomość, że motocykliści należą do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku lub kolizji nie chronią ich elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa.

- reklama -

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego policjanci raciborskiej drogówki poświęcają szczególną uwagę właśnie motocyklistom. Ich bezpieczeństwo jest szczególnie zagrożone w sezonie wiosenno-letnim, kiedy na drogach pojawia się bardzo wielu miłośników jednośladów. Wzajemny szacunek na drodze, ze strony motocyklistów i kierowców samochodów jest ważnym elementem wspólnej troski o bezpieczną jazdę. Zarówno jedni, jak i drudzy muszą mieć świadomość, że droga to nie tor wyścigowy.

EmZet

#KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here