Będą pieniądze na walkę ze smogiem [ZDJĘCIA]

0
Podczas debaty zostały także zaprezentowane konieczne do spełnienia wymagania oraz metodyka wypełniania wniosku o dofinansowanie.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja dotycząca możliwości uzyskania dofinansowania na likwidację niskiej emisji

Celem konferencji było przede wszystkim promowanie działania 1.7 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2010 jako źródła pozyskania środków na dofinansowanie projektów dotyczących likwidacji niskiej emisji i upowszechnienie wiedzy o działaniu oraz o zasadach i trybie udzielania wsparcia.

- reklama -

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego zaznaczył, że ochrona środowiska jest jednym z priorytetów Zarządu Województwa Śląskiego, a najbardziej cieszy fakt, że jakość powietrza w naszym regionie będzie systematycznie się poprawiać.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2010 (POIiŚ) to krajowy program wspierający gospodarkę niskoemisyjną, ochronę środowiska, przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu, transport i bezpieczeństwo energetyczne.

Podczas debaty zostały także zaprezentowane konieczne do spełnienia wymagania oraz metodyka wypełniania wniosku o dofinansowanie. Przedstawiono 3 zakresy projektów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ogłoszonych przez Fundusz konkursach. Nabór wniosków trwa do 27.05.2019 r. Konferencja stanowiła forum do udzielania wyjaśnień w ramach konsultacji przy stolikach eksperckich.

publ.: EnDe

#slaskie.pl

Fot.: BP Tomasz Żak

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here