Cztery medale zapaśników Unii Racibórz

Zapaśnicy Racibórz
Trenerami zawodników są Ryszard Wolny, Piotr Szczeponiok, Mateusz Wanke i Piotr Żurawik.

Rywalizujący w gronie kadetów zapaśnicy Unii Racibórz wywalczyli jeden złoty, dwa srebrne i brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy MKZ Unia Racibórz dali dobry występ podczas rozgrywanej w Staszowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Stolarczyk, który nie miał sobie równych w limicie wagowym do 51 kg. Na drugiej pozycji zawody ukończył Nils Heiduczek w wadze 71 kg i Dawid Mkrtchyan w kategorii 80 kg. Brązowy krążek wywalczył Jakub Otulak, który wystartował w wadze 65 kg. Na piątym miejscu rywalizację ukończył Kacper Pogorzelski w najcięższej kategorii wagowej (110 kg). W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz uplasowała się na drugiej pozycji. Pierwszy był Olimpijczyk Radom, a trzeci AKS Piotrków Trybunalski. Trenerami zawodników z Raciborza są Ryszard Wolny, Piotr Szczeponiok, Mateusz Wanke i Piotr Żurawik.