Rybnik: Nie umiała ustać na nogach, ale opiekowała się wnukiem

0
PIJANA BABCIA "OPIEKOWAŁA” SIĘ WNUKIEM. fot.: pixabay.com

Kolejny raz, dzięki spostrzegawczości i prawidłowej reakcji lokalnej społeczności być może udało się uniknąć tragedii.

Tym razem chodzi o babcię, która mając w organizmie blisko 2,5 promila „opiekowała” się swoim 1,5-rocznym wnuczkiem. Nieodpowiedzialną 55-latkę zauważyły rybniczanki, które widząc, w jakim stanie kobieta sprawuje opiekę nad małym dzieckiem, poinformowały o tym Policję.

- reklama -

Wczoraj, około godziny 14.15 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, która znajdując się pod wyraźnym wpływem alkoholu sprawowała „opiekę” nad małym dzieckiem. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w rejonie Placu Wolności, pijana kobieta wraz z dziecięcym wózkiem weszła do autobusu. Policjanci z rybnickiej drogówki szybko wyprowadzili 55-latkę z pojazdu. Okazało się, że mieszkanka Rybnika była kompletnie pijana. Była niekomunikatywna i miała problemy z poruszaniem się o własnych siłach, a dodatkowo „opiekowała” się 1,5-rocznym wnukiem.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej blisko 2,5 promila Dziecko zostało przekazane pod opiekę dziadkowi. Jeżeli okaże się, że kobieta naraziła swojego wnuczka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny efekt działania w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Dzięki informacji mieszkanek Rybnika o tym zdarzeniu, policjanci mogli szybko zareagować, a chłopczyk cały i zdrowy trafił pod opiekę dziadka.

EnDe

#KPP Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here