Budimex robi co może. Trwają prace nad ukończeniem budowy zbiornika Racibórz Dolny [ZDJĘCIA]

0
Pierwsze wzmianki o potrzebie budowy zbiornika retencyjnego w okolicach Raciborza, pochodzą już z drugiej połowy XIX w. Przez następne dziesięciolecia, tych koncepcji powstawało jeszcze kilka. Jedna z nich wpisana była w projekt budowy Kanału Odra-Dunaj, który do dziś nie został zrealizowany. Fot.: D. Niestroj

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, wespół z głównym wykonawcą inwestycji budowy suchego zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny – firmą Budimex – zorganizowali dziś (10.05) konferencję prasową dla dziennikarzy. Podczas spotkania został przedstawiony poziom zaawansowania prac nad ukończeniem inwestycji.

Budowa Zbiornika Racibórz Dolny jest jednym z kluczowych elementów Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry. To największa inwestycja hydrotechniczna w kraju. Jest ona integralnym elementem ochrony przeciwpowodziowej m.in. Wrocławia. Głównym założeniem tego projektu jest ochrona przed powodzią terenów na odcinku Odry, pomiędzy Raciborzem a Wrocławiem. W sumie da to ochronę dla ponad 1,3 mln ludności mieszkającej poniżej zbiornika. Obecnie, poziom zaawansowania tej inwestycji ocenia się na 63%. Zbiornik, wg planów ma zostać oddany do użytku już w 2020 roku i jak zapewnia rzecznik prasowa Budimexu, ten termin jest jak najbardziej realny. Zobaczcie jak to wygląda na zdjęciach.

- reklama -

EnDe

- reklama -

Ogród, Systemy Grzewcze, WnętrzaWięcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here