Teatrzyk Niewielki drugi na Dziecięcym Festiwalu Teatralnym

Teatrzyk Niewielki
Teatrzyk Niewielki

Młodsza grupa teatralna Teatrzyku Niewielkiego z krzanowickiego MOK-u odniosła sukces w Czerwionce-Leszczynach.

W dniach 9-10 maja młodsza grupa teatralna Teatrzyku Niewielkiego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach, czyli uczniowie z klasy drugiej, wystąpili na XXV Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach.

- reklama -

Pierwszego dnia miały miejsce prezentacje dziesięciu zespołów teatralnych z województwa śląskiego i opolskiego. Wszystkie były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Wystąpiły dwa zespoły z Jaworzna, Pawłowic, Wodzisławia Śląskiego, Czerwionki-Leszczyn, Rybnika-Boguszowic, a także z Głogówka, Chorzowa, Kędzierzyna-Koźla i zespół Teatrzyk Niewielki. Tego dnia odbyły się też rozmowy z jurorami.

Drugiego dnia w programie znalazł się blok warsztatowy z jurorami – profesor Anną Kramarczyk z PWST we Wrocławiu, doktorem Przemysławem Wasilkowskim z Łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi oraz instruktorem- –Adamem Radoszem oraz ogłoszenie werdyktu jury.

Teatrzyk Niewielki zajął II miejsce za spektakl – adaptację baśni „Nieustraszony strach na wróble” Grzegorza Majchrowskiego i Marii Giemzy.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here