Zamek Piastowski zaprasza na nowe warsztaty

Warsztaty na Zamku Piastowskim
Warsztaty płatnerskie na Zamku Piastowskim

Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza dzieci przedszkolne, szkolne, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach wzbogaconych o nową tematykę.

Oferta Zamku wzbogaciła się o nowe warsztaty edukacyjno – plastyczne, połączone z elementami historii i magii. W trakcie zajęć uczestnicy tworzą magiczną mapę z tajemniczym przejściem pod rzeką Odrą, z ukrytymi po drodze skarbami. Przejście to zaczyna się przy zamkowej baszcie, a kończy w kościele dominikanek pw. Św. Ducha, czyli w obecnym Muzeum.

- reklama -

Podstawowe warsztaty w ofercie Zamku:

– warsztaty: płatnerskie, ceramiczne, plastyczne dla dzieci przedszkolnych
cena 20,00 zł/os.
– warsztaty: płatnerskie, ceramiczne dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych
cena 25,00 zł/os.
– warsztaty: plastyczne dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych
cena 32,00 zł/os.
– warsztaty: plastyczno-ceramiczne dla dzieci szkolnych, młodzieży i dorosłych
cena 39,00 zł/os.

Osoby biorące udział w warsztatach na Zamku Piastowskim nie będą miały czasu na nudę. Propozycja to ciekawa wycieczka, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Jednym z elementów warsztatów jest bezpłatne zwiedzanie dawnej siedziby Piastów i kaplicy z przewodnikiem. Podczas zwiedzania każde dziecko może zostać królem, królową, czarodziejką, czarownicą lub inną bajkową postacią, a to wszystko za sprawą strojów, które można przymierzać. Rodzice bądź opiekunowie również mogą założyć husarską zbroję pocztowego z XVI-XVII wieku. W jej skład wchodzą: szyszak husarski, obojczyk, naramienniki, napierśnik (kirys), karwasze oraz szata (żupan). Całość waży około 15 kg. Furorę robią również narzędzia tortur.

Szczegółowa oferta warsztatów dostępna TUTAJ

Zainteresowane grupy udziałem w warsztatach prosi się o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. +48 32 700 60 52 lub mailowo na adres [email protected] Warsztaty są płatne, zgodnie z cennikiem zamieszczonym TUTAJ Zamek na życzenie wystawia także faktury.

/Zamek Piastowski w Raciborzu publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here